SKLEP DLA INSTALATORÓW - KAŻDA CENA NEGOCJOWANA !
(+48) 668 568 869

Piec zasypowy KDO-U ŻYWIEC 17 kW

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 2 655,00 zł 2655.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

UNIWERSALNY KOCIOŁ ZASYPOWY KDO-U  17 kW

-paliwo podstawowe:węgiel kamienny
-paliwo zastępcze:węgiel brunatny,miał,drewno,zrębki
-piec przystosowany do montażu miarkownika ciągu
-kotły od 12 kw do 44 kw są przystosowane do montażu zestawu nadmuchowego
-ruchomy ruszt żeliwny
-poziome kanały konwekcyjne
-blacha 6 mm


Kocioł KDO-U to urządzenie łączące w sobie zalety kotłów z dolnym i górnym systemem spalaniem paliwa. Zastosowanie przysłony pozwalającej na zmianę sposobu spalania z górnego na dolny znacznie ułatwia rozpalenie kotła szczególnie w przypadku słabego ciągu kominowego, co w sposób zdecydowany podnosi jego walory użytkowe. Ponieważ system dolnego spalania ma utrudniony przepływ spalin, jego eksploatacja przy zimnym kominie (czyli podczas rozpalania) jest znacznie utrudniona lub wręcz niemożliwa ponieważ występuje dymienie z kotła. Umożliwienie na czas rozruchu zmiany systemu spalania na górny eliminuje tę niedogodność.
Po zakończeniu procesu rozpalania zmienia się system spalania na dolny co umożliwia znaczne podniesienie efektywności i ekologiczności eksploatacji kotła.

Kotły zasypowe pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin przez co do ich eksploatacji nie jest wymagana energia elektryczna. Sprawny i drożny przewód kominowy to praktycznie jedyny warunek potrzebny do prawidłowej pracy kotła. Kocioł wyposażony jest także w mufę która umożliwia zamontowanie na nim regulatora paleniskowego, sterującego w zależności od temperatury wody zasilającej ilością dopływającego powietrza do spalania. Pozwala on na dodatkowa oszczędność opału. W celu wymuszenia dopływu powietrza i automatyzacji pracy kocioł przystosowany jest do łatwego montażu wentylatora nadmuchowego wraz z elektronicznym regulatorem jego pracy. Elektroniczny regulator zapewnia utrzymanie optymalnych warunków procesu spalania sterując jednocześnie pracą pompy obiegowej.

   Kotły zasypowe  dzięki szerokiemu zakresowi mocy (8-44 kW) oraz uniwersalność konstrukcji znajdują szerokie zastosowanie nie tylko do ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych ale również innych, większych obiektów takich jak pawilony handlowe, usługowe czy też budynki użyteczności publicznej.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Click Shop | Hosting home.pl