WSZYSTKIE CENY NEGOCJOWANE !
(+48) 668 568 869

HERZ OGRANICZNIK TEMERATURY NA POWROCIE MINI RTB KĄTOWY

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 170,00 zł 170.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: HERZ
Kod produktu: 1920124

Opis

OPIS PRODUKTU:

Parametry pracy

Maksymalna temperatura robocza 110 °C

Maksymalne ciśnienie robocze 10 bar

Zakres nastaw 25 - 60 °C

Wymagana jakość wody grzewczej odpowiadająca PN-93/C-04607 lub ÖNORM H 5195.

 

Zasada działania:

Ogranicznik temperatury na powrocie HERZ jest samoczynnie działającym regulatorem proporcjonalnym do regulacji temperatury wody na powrocie z grzejnika lub w pętli ogrzewania podłogowego. Temperatura wody przenoszona jest z korpusu zaworu na czujnik. Jeśli nastawiona na głowicy wartość temperatury jest niższa od temperatury wody, regulator się zamyka, a jeśli wyższa regulator się otwiera.

Montaż:

Przy montażu zaworu termostatycznego należy uwzględnić kierunek przepływu (strzałka na korpusie). Zawór należy montować na przewodzie powrotnym. Po zdjęciu kołpaka ochronnego, ogranicznik temperatury (głowicę) montuje się z nastawą "pełne otwarcie" (nastawa fabryczna) za pomocą swobodnie obracającej się nakrętki (SW 30). Występ wskaźnikowy powinien być dobrze widoczny.

Wskazówka montażowa:

Temperatura otoczenia nie powinna przekraczać nastawionej wartości temperatury, ponieważ wtedy regulator przez długi okres czasu byłby zamknięty.

Zakres stosowania:

Instalacje ogrzewania wodnego. Ogranicznik temperatury na powrocie stosuje się do ograniczania temperatury na powrocie z grzejnika lub do regulacji temperatury małych powierzchni ogrzewania podłogowego i w kombinowanych systemach ogrzewczych łączących ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe. W przypadku podłączenia ogrzewania podłogowego do instalacji grzejnikowej niezbędne jest obniżenie temperatury wody zasilającej ogrzewanie podłogowe przy pomocy ogranicznika temperatury montowanego na przewodzie powrotnym.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy od home.pl