WSZYSTKIE CENY NEGOCJOWANE !
(+48) 668 568 869
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

VIESSMANN REKUPERATOR VITOVENT 300 -W TYP H32S B400 Z014590

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 12 459,89 zł 12459.89
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Szczelne budynki i brak świeżego powietrza...

Nowoczesne okna w energooszczędnych budynkach z założenia muszą ograniczać do minimum straty ciepła, a przez to muszą zapewniać maksymalną szczelność. W ten sposób napływ świeżego powietrza do wnętrza budynku staje się minimalny, na czym cierpi komfort mieszkańców i rośnie zagrożenie zawilgocenia wnętrz i rozwoju bakteri, pleśni, itp.. Systemy wentylacji Vitovent 300 zapewniają właściwą jakość powietrza, nie wymagając przy tym znacznych nakładów energii.

Świeże powietrze dla odczucia komfortu

Powietrze jest odczuwane jako "świeże", gdy zawartość CO2 jest w nim niższa niż 0,1 %. Gdy wietrzymy pomieszczenia otwierając okna, tracimy znaczne ilości ciepła. Nie otwierając okien, odczuwamy zmęczenie i osłabienie. Wentylacja z odzyskiem ciepła Vitovent 300 dostarcza stale świeże powietrze przy zamkniętych oknach.

Zabezpieczenie przed wilgocią i pleśnią w pomieszczeniach

Wiele czynności domowych, a także aktywność człowieka wiąże się z wydzielaniem pary wodnej, której dzienna ilość w rodzinie 4-osobowej może sięgać 8 do 14 litrów. To bezpośrednio grozi powstawaniem pleśni szkodliwych dla zdrowia człowieka i konstrukcji budynku. Stała wentylacja mechaniczna i filtracja nawiewanego świeżego powietrza eliminuje ryzyko zawilgocenia przegród budowlanych.

Optymalna wentylacja pomieszczeń i minimalne nakłady energetyczne

Każdy system wentylacji potrzebuje energii do funkcjonowania, jednak w przypadku wentylacji z odzyskiem (tzw. rekuperacją) ciepła, energia elektryczna do napędu wentylatorów jest wykorzystana maksymalnie efektywnie. Ciepło zawarte w powietrzu usuwanym z pomieszczeń nie jest tracone, ale przekazywane z wysoką sprawnością do świeżego powietrza - podgrzewanego w ten sposób i nawiewanego do pomieszczeń.

Wentylowanie budynku niemal bez strat

Atutem rekuperatora Vitovent 300 jest oszczędność energii. Wysokoefektywny wymiennik ciepła odzyskuje ponad 90 % ciepła z usuwanego powietrza, podgrzewając tym samym powietrze nawiewane do pomieszczeń. Silniki prądu stałego napędzające wentylatory zapewniają szczególnie niski pobór energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych silników. Każda zużyta 1 kWh energii elektrycznej, przynosi 15 kWh odzyskanego ciepła. Dla domu o powierzchni 150 m², roczna oszczędność powinna wynieść nie mniej niż 300 m³ gazu ziemnego lub 300 litrów oleju opałowego.

Osoby cierpiące na alergie mogą już oddychać

Układ filtracji powietrza z filtrem pyłkowym klasy F6 oczyszcza powietrze zewnętrzne, które jest po podgrzaniu nawiewane do pomieszczeń. To stwarza dodatkowo komfort oddychania czystym powietrzem przez osoby cierpiące na alergie. Gdy budynek położony jest w miejscu, gdzie powietrze jest zanieczyszczone, wentylacja Vitovent 300 daje mieszkańcom dodatkową nieocenioną zaletę - oczyszczanie powietrza, które nie trafia do budynku bezpośrednio przez okna.

Zasada działania wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła

Przegląd zalet:

 

 • Zapewnia przyjemny i zdrowy klimat pomieszczeń.
 • Oszczędza energię i chroni środowisko naturalne, gdyż dopasowuje intensywność wymiany powietrza do rzeczywistych potrzeb.
 • Komfortowa obsługa wentylacji poprzez jednostkę zdalnej obsługi.
 • Prosty i szybki montaż.
 • Odzysk ponad 90% ciepła redukuje straty wentylacyjne do minimum i obniża koszty ogrzewania.
 • Dostępny jako opcja dodatkowa układ obejściowy powietrza (Bypass) dla pracy w okresie letnim (eliminacja zbędnego podgrzewania powietrza nawiewanego).
 • Oczyszczanie powietrza zewnętrznego przez filtr przewciwpyłkowy (klasa F6) poprawia znacząco komfort wewnętrzny w budynku.
 • Zapobiega powstawaniu zagrzybienia i szkód budowlanych wskutek nadmiernej wilgotności powietrza.
 • Zwarta konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca; Vitovent 300 można ustawić lub zawiesić na ścianie.
 • Prosty i dyskretny sposób rozprowadzenia powietrza nowym systemem kanałów płaskich Fastflex.
 • Oszczędne silniki prądu stałego zużywają mało energii.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy od home.pl